Gabinet medycyny estetycznej

Gabinet medycyny estetycznej specjalizuje się w zabiegach i procedurach mających na celu poprawę wyglądu zewnętrznego oraz zachowanie lub przywrócenie młodzieńczego wyglądu skóry, twarzy i ciała. Medycyna estetyczna koncentruje się na poprawie estetyki i samopoczucia pacjenta, niekoniecznie na leczeniu schorzeń medycznych. Oto niektóre z obszarów, którymi zajmuje się gabinet medycyny estetycznej:

  • Zabiegi związane z twarzą: Iniekcje botulinum w celu wygładzenia zmarszczek mimicznych, wypełniacze do redukcji zmarszczek i modelowania konturów twarzy, zabiegi na powiekach, podbródku i innych obszarach twarzy.
  • Mezoterapia: Wprowadzanie substancji odżywczych i hydratacyjnych do skóry, które poprawiają jej kondycję, jędrność i wygląd.
  • Peelingi chemiczne: Usuwanie martwego naskórka za pomocą specjalnych preparatów chemicznych w celu wygładzenia skóry, poprawy jej tekstury i zredukowania przebarwień.
  • Laseroterapia: Wykorzystanie lasera do usuwania zmarszczek, blizn, naczyniaków, przebarwień i innych problemów skórnych.
  • Zabiegi na ciało: Liposukcja, modelowanie sylwetki, usuwanie zbędnej tkanki tłuszczowej, zabiegi na skórę cellulitową i rozstępy.
  • Zabiegi na włosy: Transplantacja włosów, mezoterapia skóry głowy, laseroterapia w celu poprawy jakości włosów i skóry głowy.
  • Terapie anti-aging: Zabiegi i terapie, które pomagają w zwalczaniu oznak starzenia się skóry, takie jak terapie regenerujące kolagen, terapie przeciwdziałające utracie objętości i inne.
  • Usuwanie tatuaży: Zabiegi mające na celu usunięcie tatuaży za pomocą lasera.

  • Gabinety medycyny estetycznej oferują szeroką gamę usług i procedur, które pozwalają pacjentom poprawić swoje wygląd zewnętrzny i poczuć się bardziej pewnie siebie. Ważne jest, aby korzystać z usług doświadczonych specjalistów w dziedzinie medycyny estetycznej i przeprowadzać zabiegi z należytą ostrożnością oraz zrozumieniem potencjalnych skutków ubocznych.


    Lipoliza iniekcyjna to małoinwazyjna i nowoczesna metoda modelowania sylwetki. Mogą ją wykonywać tylko lekarze przeszkoleni w zakresie medycyny estetycznej. Przeznaczona jest dla kobiet i mężczyzn. To dobre rozwiązanie przede wszystkim dla osób z niewielkim nadmiarem tkanki tłuszczowej, które borykają się z kompleksami związanymi z drobnymi mankamentami swojej figury. Preparat powoduje enzymatyczną apoptozę adipocytów oraz uszkodzenie błon komórkowych, prowadząc do skutecznej redukcji lokalnej tkanki tłuszczowej i wygładzenia struktury ciała. Efekt zmniejszenia się obwodu tkanek, widoczny może być już po pierwszym zabiegu. Lipoliza iniekcyjna polega na likwidowaniu tkanki tłuszczowej poprzez podawanie zastrzyków z substancji, która prowadzi do rozpuszczania komórek tłuszczowych. W miejscach wstrzyknięcia preparatu powstaje kontrolowany i zamierzony, niewielki stan zapalny. Uwalniające się z komórek tłuszcze trafiają do krwi i są transportowane do wątroby, gdzie zostają poddane rozkładowi, a następnie są wydalane z organizmu. Zabieg lipolizy iniekcyjnej odbywa się w znieczuleniu miejscowym, często pod kontrolą USG, by preparat był podany dokładnie do tkanki tłuszczowej (kontrola USG zmniejsza ryzyko podania środka do naczyń krwionośnych lub uszkodzenia innych sąsiadujących organów). Istotne jest to, że pacjent nie musi się do niego specjalnie przygotowywać. Po podaniu zastrzyków może pojawić się obrzęk i zaczerwienienie, czasami powstają także lekkie zasinienia po nakłuciu igłą. Zdarz się, że okolice poddawane zabiegowi stają się bardziej wrażliwe na ucisk i dotyk. Pacjenci mogą też odczuwać delikatne dolegliwości bólowe, przeczulicę lub świąd skóry. Takie objawy utrzymuje się najczęściej jedynie przez kilka godzin, najdłużej przez kilka dni po zabiegu i stopniowo ustępują. W takim przypadku należy, zastosować środki przeciwbólowe i leki antyhistaminowe, które na receptę musi wypisać lekarz. Dlatego zabiegi te powinni wykonywać jedynie lekarze. Po zabiegu lipolizy iniekcyjnej można po kilku godzinach wrócić do pełnej aktywności, dłuższy pobyt w klinice nie jest konieczny. Nie ma konieczności również brać zwolnienia z pracy. 

    Zabieg trwa średnio: 30-60 min, w zależności od tego, do jakiej części ciała podawany jest preparat. Aby osiągnąć oczekiwane rezultaty, zaleca się wykonanie serii min. 2-3 zabiegów powtarzanych co 4-8 tygodnie. 

    Dobrym uzupełnieniem terapii jest masaż limfatyczny, który przyspiesza usuwanie tłuszczu z komórek. Zabieg musi wykonywać profesjonalny fizykoterapeuta. Mający doświadczenie w tego typu terapii. Na masaż limfatyczny można zarejestrować się w Poliklinice. 

     Jakie są wskazania do lipoliza iniekcyjnej? 

     - fałdy tłuszczu na brzuchu, 

     - fałdy na bocznych powierzchniach jamy brzusznej tzw. boczki 

    - podwójny podbródek, 

    - poduszeczki tłuszczowe w okolicy pach, 

    - fałdy na plecach, znajdujące się poniżej żeber, 

    - fałdy na karku, tzw. byczy kark, 

    - ginekomastia męska, 

    - fałdy na pośladkach, udach, kolanach 

    - obrzęki tłuszczowe, 

    - tłuszczaki 

    - modelowanie sylwetki i poprawa konturów ciała 

    - poprawa napięcia, gęstości i jędrności skóry 

    - redukcja cellulitu tłuszczowego 

     

    Jakie efekty może dać lipoliza iniekcyjna? Przeprowadzenie serii zabiegów lipolizy iniekcyjnej pozwala na redukcję do 2-5 cm obwodu ostrzykniętej okolicy. Do uzyskania minimalnego rezultatu trzeba wykonać minimum dwa zabiegi. Im grubsza jest warstwa tkanki tłuszczowej tym większa ilość zabiegów jest konieczna by uzyskać dobry rezultat. 


     Ważne informacje dla pacjenta: 

    1. Czas trwania zabiegu: 30 – 60 minut (zaleca się 2 – 6 zabiegów co 4-6 tygodnie) 

    2. Wymagany przed zabiegiem wywiad lekarski, w przypadku ryzyka krwawienia – próby krzepnięcia krwi. 

    3. Zalecane jest wykonanie dokładnego badania USG w przypadku okolic zawierających nerwy, naczynia, ważne organy. 

     4. Zabieg wykonywany w znieczuleniu miejscowym. 

    5. Po zabiegu, pacjent pozostaje przez 30 min. w klinice na obserwacji. 

    6. Zabieg nie wymaga rekonwalescencji lub rehabilitacji. 

    7. Po zabiegu nie ma konieczności zakładania opatrunków lub szwów. 


     Przeciwwskazania do zabiegu: 

    1. Ciąża i laktacja. 

    2. Ostre choroby nerek i wątroby 

    3. Cukrzyca, 

    4. Choroby krwi związane z nadmiernym krwawieniem, 

    5. Stałe stosowanie leków rozrzedzających krew, 

    6. Choroby tarczycy (zabieg może być wykonywany u osób z zaburzeniami autoimmunologicznymi tarczycy, u osób chorych na Hashimoto tylko w przypadku kiedy poziom przeciwciał jest bardzo niski lub równy zero) 

     

    Obszary ciała poddawane zabiegom: 

    • Szyja, kark i podbródek. 
    • Ramiona i przedramiona. 
    • Klatka piersiowa – ginekomastia. 
    •  Górne i dolne partie brzucha. 
    •  Uda, pośladki 
    • Okolica stawów kolanowych 
    • Uzupełnienie po liposukcji chirurgicznej.  




    tel. do rejestracji: 532 84 84 84
    Święcickiego 1/H 84, 63-100 Śrem
    NIP: 7773362654
    godziny otwarcia:
    od pn do pt
    9:00 do 19:00